אודות

אקסידנט – המרכז המשפטי לתאונות דרכים, הוקם מתוך שאיפה להעניק לכלל משתמשי הדרך השונים לרבות: נהגים, נוסעים והולכי רגל, מאגר מידע מקיף ורחב בתחום תאונות הדרכים בישראל. אקסידנט הוקם באמצעות צוות של מומחים בתחום תאונות הדרכים המכיל, עורכי דין מנוסים ומקצועיים ובוחני תנועה מיומנים.

רק בשנת 2021 התרחשו אלפיי תאונות דרכים שגבו את חייהם של 361 בני אדם. בהתאם לכך חשוב לנו להעניק ערך לכלל משתמשי הדרך השונים בנושא תאונות הדרכים הן לפוגעים והן לנפגעים.

חשיבות אתר אקסידנט המרכז המשפטי לתאונות בדרכים, לכלל משתמשי הדרך

לצערנו הרב, הקטל בכבישי ישראל רק הולך וגובר מדי שנה, תאונות הדרכים נהפכו לחלק מהשגרה היומיומית שלנו, מאות הרוגים ואלפיי פצועים. בהתאם למציאות העגומה הוקם אתר אקסידנט – המרכז המשפטי לתאונות בדרכים, בכדי להעניק מידע משני צידי המתרס הן בפן הפלילי והן הפן הנזיקי. נפגעים רבים אינם יודעים על זכאותם לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו להם כתוצאה מהתאונה, ואילו מהצד השני, נהגים הנאשמים בגרימת התאונה נדרשים לדעת בפני איזה הליך הם עומדים ומהם העונשים הצפויים להם. אקסידנט מציג באופן מפורט ורחב את כלל זכויותיהם של משתמשי הדרך השונים, ואף מעניק טיפים המסייעים למשתמשי הדרך השונים לנתב את פעולתם בצורה הטובה ביותר.

צוות אתר אקסידנט המרכז המשפטי לתאונות בדרכים

צוות אתר אקסידנט מכיל עורכי דין מקצועיים ומנוסים בתחום תאונות הדרכים, בשילוב בוחני תנועה בעלי ניסיון מפואר ורב שנים. מטרתם העיקרית היא להסב הנחיות מפורטות בכל הקשור להתמודדות נכונה בעת התרחשות תאונת דרכים, אל מול הגורמים השונים לרבות:

  • חברות הביטוח.
  • המוסד לביטוח לאומי.
  • משטרת ישראל.
  • בתי המשפט לתעבורה.

צוות אקסידנט – המרכז המשפטי לתאונות בדרכים, עמל עבורכם רבות בכדי להנגיש את כל המידע הרלוונטי בתחום תאונות הדרכים בישראל, בצורה קלה ונוחה.

תרומתם של עורכי דין תאונות דרכים לאתר אקסידנט

עורכי דין תאונות דרכים מעניקים לכלל המשתמשים באתר מידע אודות תחום תאונות דרכים. חשוב להבין כי מדובר בתחום רחב ומסועף ועל כן קיימת חשיבות להבהרה של כלל הזכויות, הכללים, החוקים ודרכי ההתמודדויות. להלן חלק מן המאמרים השונים המובאים באתר:

  • תביעות פיצויים בגין נזקי גוף כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים.
  • אילו חובות מוטלות על הנהגים בעת התרחשות תאונת דרכים.
  • מתי תאונת דרכים עשויה להיות מוגדרת כתאונת עבודה.
  • מהן העונשים הצפויים לנהג המעורב בתאונת דרכים.
  • מהם ההליכים הנדרשים ממשטרת ישראל בעת גרימת תאונת דרכים.

כמובן שמדובר רק בתמצית מן הנושאים השונים אשר מובאים עבור המשתמשים באתר, ובנוסף יש לציין כי התוכן משתנה ומתעדכן בהתאם לשינויים המתרחשים בחוק.

תפקידו של בוחן התנועה בצוות אתר אקסידנט

בעת התרחשות תאונת דרכים, לבוחן התנועה תפקיד חשוב במערך, מכיוון שממצאיו עשויים להטיב עם הנהג הנאשם או שמא להחמיר עימו. בוחן התנועה בוחן את כלל הממצאים בשטח החל מזוויות עמידת הרכבים, צמיגים, סימני חיכוך על הכביש וכן הלאה. לאחר בחינת הממצאים, הוא ממלא דו"ח עם כל מסקנותיו ואף פוסק לעניין נטל האשמה בגרימת התאונה. חשוב לדעת כי בדרך כלל משטרת ישראל תמנה בוחן תנועה מטעמה על מנת לחקור את זירת התאונה, בוחן התנועה בצוות אקסידנט מסביר עבור כלל המשתמשים את חשיבות ההסתייעות בידי בוחן מטעמם, וכיצד הוא עשוי להשפיע על תוצאת המשפט בעניין.

התכנים המוצגים באתר אקסידנט המרכז המשפטי לתאונות בדרכים

אתר אקסידנט מעניק לכלל משתמשיו מידע אודות תאונות הדרכים בישראל, כאשר חלק מן המאמרים מתייחסים לפן הפלילי ואילו לחלקם לפן הנזיקי למשל:

מאמרים בנושאים פליליים:

מאמרים בנושאים נזיקיים:

כתב אישום בגין מעורבות בתאונת דרכים

תביעות פיצויים בתאונת דרכים

תאונת דרכים קטלנית

תאונת דרכים כתאונת עבודה

גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

הפרמטרים לחישוב סכום הפיצויים

תאונת דרכים פגע וברח

שכר הטרחה של עורך דין בתביעת פיצויים

בנוסף, האתר מנגיש עמודי ערך בהם יכולים המעורבים בתאונת דרכים להיעזר ולהסתייע בטיפים המוצגים. חשוב לזכור כי תאונת דרכים היא חוויה מטלטלת וקשה לכלל המעורבים בה, לכן חשוב לדעת כיצד לפעול בצורה הנכונה ביותר בסיטואציה שכזאת.

 

דוגמאות לתיקי תאונות דרכים בהם סייענו
במאמר זה דיברנו על:

 מייל אישי: [email protected]