תאונות דרכים

תאונות דרכים הן אירוע טראומתי וקשה הן לנהג והן לנפגע. מנתוניה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ניתן לראות כי רק בחודש אוקטובר(2021) מספר תאונות הדרכים עמד על 885, כאשר מתוכן 35 הוגדרו כקטלניות. בתאונות אלו, נפצעו למעלה מ-1400 אנשים בדרגות פציעה שונות, החל מקלות ועד לאובדן נפשות.

לאור הנתונים הצורמים, ניתן להסיק כי מרבית האנשים חוו תאונת דרכים במהלך חייהם או שמא הינם מכירים אדם מקרוב אליהם שחווה זאת. יחד עם המציאות המצערת, קם הצורך בהיכרות מעמיקה עם החוק ובהבנת הנדרש מן המעורבים בתאונה. במאמר זה נדון על השלכות התאונה בפן הפלילי, ונעניק דגשים להתמודדות נכונה.

להאזנה למאמר לחצו כאן:

תאונות דרכים בישראל, סיכום שנה

שנת 2021 הינה שנה קשה אשר גבתה את חייהם של למעלה מ-330 בני אדם בתאונות דרכים. הנתון הנ"ל מציג עלייה משמעותית במניין הקורבנות אל מול השנה אשתקד. בשנת 2021(עד חודש אוקטובר) נהרגו 307 בני אדם בתאונות דרכם אל מול 274 בני אדם בשנת 2020. אז נכון, שנת 2020 זכורה ברצף הסגרים שפקדו אותה בצל מגפת הקורונה, אך יחד עם זאת, עלייה של 18% היא משמעותית אשר עשויה להעיד על כשלים רבים שאינם מטופלים כיאה.

כאב, סבל ועוגמת נפש בתאונת דרכים

מהם אמצעי האכיפה המשמשים למזעור מגפת הקטל בכבישים ברחבי ישראל

ניתן לראות כי בשנים האחרונות הגבירה משטרת ישראל את אכיפת עבירות התנועה בכביש באמצעות מספר אמצעים שונים לרבות: בדיקות ינשוף במחסומים מאולתרים, בדיקות שגרתיות על ידי שוטרי תנועה, שימוש ביחידות מיוחדות כדוגמת יחידת הפסולים, מצלמות תנועה סטטיות כדוגמת א'3, מכשיר ממל"ז, מולטנובה, דבורה ועוד.

יש לציין כי כל אחד מאוכלוסיית הנהגים עשוי למצוא את עצמו מעורב בתאונת דרכים, הן האדם הנורמטיבי, והן הנהג בעל העבירות המרובות. בהתאם לכך, קיימת חשיבות מרבית להסתייע בעורך דין תעבורה המתמחה בתיקי תאונות דרכים בהקדם האפשרי.

תאונת דרכים, ההגדרה בחוק

תאונות דרכים - accidents-adv

תאונת דרכים הוגדרה על ידי המחוקק כך: בעת גרימת נזק גופני לאדם באמצעות: אופנוע, קטנוע, אוטו, משאית, רכב וכדומה, אשר משמשמים למטרת תחבורה תוגדר התאונה כתאונת דרכים. ניתן לראות כי בשנים האחרונות פירש ביהמ"ש העליון את המונח – תאונות דרכים, באופן נרחב לדוגמא: נפילה באוטובוס במהלך נסיעה, תוגדר כתאונת דרכים.

תאונות דרכים, השלכות

תאונות דרכים נושאות עימן השלכות רבות מעבר לפגיעה הפיזית לרבות: פוסט טראומה בגין החוויה הנוראית שהתרחשה, נזק ממוני לרכש, אובדן ימי עבודה, קושי בהשתכרות עתידית, הוצאות הנוגעות לטיפולים רפואיים וכיוצא בזה. השלכותיה של תאונת הדרכים שונה מאדם לאדם, ובהתאם לכך מומלץ להסתייע בעורך דין תעבורה הבקיא בתיקי תאונות דרכים בכדי להבין מהי דרך הפעולה הטובה ביותר בהתאם למצבכם.

כתב אישום כנגד נהג המעורב בתאונת דרכים

בעת התרחשות תאונת דרכים, צפויים הנהגים המעורבים לקבל כתב אישום חמור בגין כך. בדרך כלל, לאחר תאונת דרכים יזומן הנהג לחקירה באזהרה במשטרה, כאשר לחקירה זו משקל רב בעניין החלטת כתב האישום. בהתאם לכך מומלץ להיוועץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בתיקי תאונות דרכים, בכדי לנסות ולמנוע את הגזירה הלא פשוטה שעתידה לבוא. יש לציין כי כתב אישום עשוי להיות מוגש לנהג הנאשם ישירות לאחר תאונות הדרכים אך אין מדובר בכלל מחייב. ייתכן שהנהג יקבל את כתב האישום פרק זמן רב לאחר התרחשות התאונה.

הייתי מעורב בתאונת דרכים עצמית, האם אני צפוי לקבל כתב אישום?

נרדמתם לשנייה אחת על ההגה והתנגשתם בחפץ דומם כדוגמת עמוד, עץ, מבנה וכיוצא בזה? אתם הנפגעים היחידים בתאונה? סביר להניח שתקבלו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת דרכים עצמית. נהגים רבים תוהים לעצמם מדוע הם חשופים לענישה אם אין כל נפגעים בתאונה מלבדם, אך אינם מבינים כי התרחשותה של תאונה בפני עצמה עשויה להעיד על עבירת תנועה שהתבצעה כמו למשל: תאונת דרכים כתוצאה משימוש במכשיר הנייד במהלך הנהיגה.

בעת התרחשות תאונת דרכים עצמית, צפוי הנהג הנאשם להגיע לשימוע שיערך על ידי קצין משטרה, כאשר במהלכו ייבחן הקצין את כלל הנסיבות ובהתאם לכך יחליט האם להעמיד לנהג כתב אישום בגין התאונה, האם לפסול לו את רישיון הנהיגה פסילה מנהלית ל30/60 ימים והאם להשבית לנהג את רכבו.

מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים? כך מתנהל ההליך המשטרתי

בעת התרחשות תאונת דרכים עם נפגעים, תתנהל חקירה מקיפה ומקצועית על ידי משטרת ישראל בעניין. מטרת החקירה הינה לבחון את נסיבות התרחשות התאונה ואת האחריות של המעורבים בה כאשר בסופה יוחלט האם להעמיד למעורבים כתבי אישום, ובגין אילו עבירות לרבות: נהיגה רשלנית, נהיגה בחוסר זהירות וכן הלאה. בנוסף, תבדוק המשטרה האם הנהג ציית לכללי תעבורה השונים כדוגמת תמרור עצור, מתן זכות קדימה ועוד. לאחר החקירה המשטרתית, יוחלט האם להגיש כנגד המעורבים כתב אישום או שמא לסגור את התיק. במקרה שאכן יוחלט להגיש כתב אישום כנגד הנהג, הוא צפוי לעונשים רבים ומהותיים החל מקנס כספי ועד למאסר בפועל.

תאונת דרכים קטלנית, מהי ההגדרה?

תאונת דרכים קטלנית הינה תאונה בה נגרמה תוצאת מוות לאדם אחד או יותר. בשנה האחרונה נהרגו ברחבי כבישי ישראל למעלה מ-330 בני אדם! מדובר בנתון מזעזע שלפיו כמעט כל יום ביומו מת אדם כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים. בהתאם לכך, בעת התרחשות תאונה קטלנית, יהיה צפוי הנהג המעורב לקבלת כתב אישום חמור בגין העבירה שהתרחשה כדוגמת: עבירת הריגה, גרימת מוות ברשלנות, המתה בקלות דעת וכן הלאה.

חומרת הענישה בעת מעורבות בתאונת דרכים קטלנית

תאונות דרכים - accidents-adv

בשנים האחרונות נכנסה רפורמה חדשה אשר עוררה שינוי דרמטי במסגרת עבירות ההמתה במדינת ישראל. עד אותה רפורמה היו קיימות סך הכל שלוש עבירות בעלות דרגות חומרה שונות אשר היה ניתן לייחס אותן לנהג לרבות: רצח, הריגה וגרם מוות ברשלנות. כיום, באמצעות הרפורמה החדשה, קיימת הלימה טובה יותר בין העבירה שהתבצעה לבין הענישה וזאת באמצעות הרחבת סעיפי עבירות ההמתה לחמש עבירות. לצורך המחשה, נציג כעת דוגמא:

בעבר, נהג הנאשם בעבירת תאונת דרכים קטלנית היה צפוי לענישה מחמירה העומדת על עד 20 שנות מאסר בפועל! כיום, בית המשפט יטה בדרך כלל לייחס לנהג המעורב בתאונת דרכים קטלנית את עבירת המתה בקלות דעת הנושאת בגינה עונש של עד 12 שנות מאסר.

מהן הסנקציות הצפויות לנהג המעורב בתאונת דרכים קטלנית?

בעת התרחשות תאונת דרכים קטלנית, צפוי הנהג הנאשם לסנקציות משמעותיות ומהותיות לרבות:

סנקציות הצפויות במשפט: סנקציות לפני המשפט: 
שלילת רישיון הנהיגה בפועל / על תנאי פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה
עונש מאסר בפועל / עונש מאסר על תנאי השבתת הרכב
קנס כספי
עבודות שירות

הסבר אודות העונשים הניתנים בגין מעורבות בתאונת דרכים

על מנת להבין בצורה טובה יותר בעניין העונשים אליהם צפוי הנהג הנאשם, נפרט לכם כעת את כלל הסנקציות, לרבות:

פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה ע"י קצין המשטרה – נהגים המעורבים בתאונת דרכים, צפויים לעבור הליך שימוע בידי קצין המשטרה בכפוף לתאונה(אם מתאפשר). בסמכותו של הקצין לפסול לנהג את רישיון הנהיגה שלו לפרק זמן של 30 / 60 / 90 ימים, בהתאם לנסיבות התאונה. בדרך כלל במקרה של תאונת דרכים, ישלול הקצין את רישיון הנהיגה ל60 ימים. מטרת הפסילה המנהלית היא להרחיק באופן מיידי את הנהגים המסוכנים מן הכביש, בכדי שלא יהוו סיכון ליתר משתמשי הדרך השונים.

פסילת רישיון הנהיגה עד תום ההליכים – בדרך כלל בעת התרחשות תאונות דרכים קשות עם חבלות של ממש, ניטה לראות כי תוגש בקשה לפסילת רישיון הנהיגה של הנהג הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים בתיק זה, ללא כל קשר לפסילה המנהלית שניתנת על ידי קצין המשטרה. יש לציין כי הליך משפטי עשוי לקחת זמן רב, ובהתאם לכך קיימת הדרישה לפסילת רישיון הנהיגה עד תום ההליך מתוך רצון למגר את תאונות הדרכים בישראל באמצעות הרחקת הנהגים המסוכנים מרחבי הכבישים.

שלילת רישיון הנהיגה בפועל – מעבר לפסילה המנהלית ולפסילה עד תום ההליכים, רשאי בית המשפט להטיל סנקציה של פסילת רישיון הנהיגה בפועל לפרק זמן ממושך! במקרה שכזה, לאחר תום הפסילה, עשוי הנהג הנאשם להיות מזומן למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים בכדי לקבוע האם הוא כשיר לעלות על ההגה או שמא להתלות לו את רישיון הנהיגה.

קנס כספי – בנוסף לכלל העונשים אליהם צפוי הנהג, בסמכותו של בית המשפט להטיל עליו סנקציה של קנס כספי שנע בין מאות לאלפי שקלים, בהתאם לנסיבות.

מאסר בפועל / מאסר על תנאי – העונש החמור ביותר שניתן להטיל בבית המשפט הינו מאסר בפועל! שלילת חירותו של הנהג מהווה סנקציה קשה אשר עשויה להשפיע מהותית על המשך חייו של הנהג. חשוב לזכור כי הליך משפט תעבורתי הינו הליך פלילי לכל דבר ועניין, ובהתאם לכך הרשעה במשפט שכזה עשויה להעמיד לנהג בעיות עתידיות כדוגמת מרשם פלילי. בדרך כלל יטה בית המשפט שלא להטיל עונש של מאסר בפועל אלא מאסר על תנאי, אך אין מדובר כמובן בכלל מחייב אלא יש להתייחס למכלול הנסיבות.

עבודות שירות – במקרים המתאימים, יטה בית המשפט להמיר את עונש המאסר בפועל לעבודות שירות. בדרך כלל עבודות שירות יינתנו במקרים בהם פסק בית המשפט עונש מאסר בפועל למספר חודשים. חשוב לדעת כי גם במקרים בהם לא פסק בית המשפט עונש של מאסר בפועל, מכוח סעיף 62ב לפקודת התעבורה, רשאי בית המשפט לפסוק על עבודות שירות.

כיצד יש להתנהל בתאונת דרכים עם נפגעים?

תאונת דרכים בפני עצמה היא חוויה טראומתית הן לנפגע והן לפוגע ובהתאם לכך נהגים רבים אינם יודעים כיצד עליהם להתנהל. לאור האמור, ריכזנו עבורכם מספר טיפים להתנהל נכונה בעת מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים, לרבות:

 • אין להזיז את הרכב ממקום התאונה, אלא אם בוחן תנועה/שוטר נתן הוראה להעמיד אותו במקום סמוך לתאונה בגין הפרעה לתנועה.
 • יש להתקשר למשטרת ישראל ולעדכן אותה אודות התאונה.
 • במקרה שנפצע אדם, עליכם להזעיק את מד"א.
 • במקרה שמתאפשר לכם, עליכם להעניק עזרה ראשונית לנפגעים ככל הניתן.
 • יש למסור למשטרה ולנפגע(אם מתאפשר) את כל הפרטים הרלוונטיים לרבות: שם מלא, טלפון נייד, מספר רישוי, פוליסת ביטוח, תעודת זהות ועוד.
 • עליכם להמתין לכוחות הביטחון עד אשר יאמר לכם אחרת.

שימו לב, גם במקרה שהתרחשה תאונת דרכים ללא נפגעים, עליכם לבצע את כלל החובות המוטלות עליכם ולא לעזוב את המקום מיידי. עזיבת מקום התאונה עשויה להעמיד לנגדכם כתב אישום חמור בגין ביצוע עבירת הפקרה.

חשיבות הייצוג בידי עורך דין תעבורה בתיקי תאונות דרכים

כפי שצוין, נהג אשר עומד לחובתו כתב אישום בגין מעורבות בתאונת דרכים צפוי לענישה קשה ומהותית החל מקנס כספי, פסילת רישיון הנהיגה בפועל, פסילה על תנאים, מבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים ואף מאסר בפועל בעת מעורבות בתאונת דרכים קטלנית. בהתאם לטווח העונשים הרחב, חשוב להיוועץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בתיקי תאונות דרכים בכדי לקבל ייצוג משפטי מקצועי והולם בבית המשפט. ייצוג זה עשוי להטיב עימכם במעמד הענישה, החל מהקלה באמצעות קבלת הסדר טיעון, ועד לזיכוי מלא מן האשמה בהתאם לנסיבות התרחשות התאונה. לאור האמור, מומלץ להסתייע בשירותיו של עו"ד תאונות דרכים בהקדם האפשרי ככל הניתן.

הסדר אודות חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים(הפלת"ד) זכאי הנפגע בתאונת דרכים לפיצויים ללא כל הוכחת האשמה. עד חקיקת חוק זה, נדרש הנפגע להוכיח את אשמתו של הנהג הפוגע, דבר אשר עיכב את קבלת הפיצויים הכספיים הנדרשים ולעיתים גם מנע לחלוטין את קבלת הפיצויים. לפי חוק זה, אין כל חשיבות לעניין שאלת הגורם האחראי להתרחשותה של התאונה.

מי זכאי לקבל פיצויים מכוח חוק הפלת"ד?

בהתאם לכלל היבש, כל אדם אשר נפגע פיזית בתאונת דרכים, רשאי לתבוע פיצויים כספיים מכוח חוק הפלת"ד. יחד עם זאת, קיימים חריגים לכלל הנ"ל לרבות: תאונת דרכים אשר התרחשה בזדון מתוך מטרה כזאת או אחרת, לא תזכה את הנפגע בפיצויים מכוח חוק הפלת"ד בגין פציעתו.

נפצעתם בתאונת דרכים? הטיפים הללו בשבילכם

תאונת דרכים היא חוויה קשה וטראומתית לכלל המעורבים בה, בגין כך אנשים רבים נוטים לחוש בלבול, דאגה, חוסר הבנה ומצוקה. בהתאם לכך ריכזנו לכם מספר טיפים אשר עשויים לסייע לכם במעמד התאונה:

טיפים להתמודדות נכונה: מה לעשות בפועל:
החלפת פרטים עם כלל המעורבים בתאונה אם מצבכם הרפואי מאפשר זאת יש להחליף עם הנהג המעורב את כלל הפרטים הרלוונטיים לרבות: שם מלא, טלפון, ת"ז, פוליסת ביטוח, מספר רישוי, רישיונות וכן הלאה.

בנוסף, אם קיימים עדי ראייה במקום, מומלץ לבקש את פרטיהם האישיים בכדי להיעזר בהם בעת הצורך.

דיווח למשטרת ישראל אודות התאונה בעת הגשת תביעת פיצויים, נדרש הנפגע להציג אישור מהמשטרה אודות התרחשות התאונה. לכן, דיווח למשטרה הוא הכרחי וחשוב ולא ניתן לדלג על השלב הנ"ל. יש לציין כי אם לא הגיעה משטרה בסמוך לתאונה, אתם רשאים לגשת לתחנה הסמוכה למקום מגוריכם כאשר מתאפשר לכם בריאותית ולדווח על כך. בסיום הדיווח יונפק עבורכם אישור אותו עליכם לשמור לתביעת הפיצויים.
התפנות לצורך קבלת טיפול רפואי לעיתים רבות לא יחושו הנפגעים כל פגיעה פיזיולוגית, למעט הטראומה אותה חוו בגין התאונה. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי התפנות לצורך קבלת טיפול רפואי היא הכרחית לשם שלילת בעיות רפואיות כאלו ואחרות. מומלץ שלא להימנע מכך גם אם אינכם מרגישים בשלב התאונה כל פגיעה. שימו לב, בעת קבלת טיפול רפואי ציינו בפני הרופא/ה כי הינכם מגיעים בגין תאונת דרכים. תיעוד זה חשוב והכרחי לשם הגשת תביעת הפיצויים.
תיעוד כלל הנזקים חשוב לצלם בכפוף להתרחשות התאונה את כלל הנזקים שהתרחשו, לרבות: נזקי גוף, נזקי פח לרכב, או כל נזק אחר שנגרם כתוצאה מהתאונה.
שמירת המסמכים הרפואיים הקפידו לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים שיש ברשותכם החל מצילומים, סרטונים, פרטי הנהג, עדי ראייה, מסמכים רפואיים, קבלות בגין הוצאות, אישור מהמשטרה וכן הלאה. מסמכים אלו מהווים בסיס מוצק לתביעת פיצויים.
הסתייעות בידי עורך דין תאונות דרכים חשוב ואף הכרחי להסתייע בידי עורך דין תעבורה המתמחה בתיקי תאונות דרכים. עו"ד מקצועי ילווה אתכם לאורך כל ההליך המורכב, ויביא לתוצאה המקסימאלית ככל הניתן בהתאם לנסיבות.

תביעת פיצויים בגין נזק גופני כתוצאה מתאונת דרכים, את מי תובעים?

אנו נתקלים בלא מעט נפגעים שאינם יודעים מה עליהם לעשות ולמי הם נדרשים לפנות לאחר פציעתם, לכן נעשה לכם סדר בדבר:

 1. נוסע ברכב – במקרה בו נפצעת בתאונת דרכים בהיותך נוסע ברכב, הינך רשאי לתבוע פיצויים את חברת הביטוח של הרכב בו נכחת.
 2. נהג הרכב – ללא כל קשר לנטל האשמה, בעת פגיעה פיזית, רשאי הנהג ברכב לתבוע פיצויים מטעם מחברת ביטוח החובה של רכבו.
 3. תאונת עבודה – במקרה דנן, אם אכן הוכרה התאונה כתאונת עבודה, רשאי הנפגע לתבוע פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי והן מחברת הרכב. חשוב לדעת כי הנפגע לא יהיה זכאי לפיצויים כפולים בגין כך. מומלץ להיוועץ עם עורך דין תעבורה בעניין הגשת התביעה, מכיוון שקיימת חשיבות לאן מוגשת התביעה הראשונית.
 4. הולך רגל – ניתן להגיש תביעת פיצויים לחברת הביטוח של הרכב ממנו נפגע הולך הרגל.
 5. פגע וברח/הפקרה – במקרה שכזה, לא ניתן להגיש תביעת פיצויים מכיוון שאין לכם כל ידע אודות החברה המבטחת, לכן הינכם רשאים להגיש תביעת זו לתאגיד המכונה "קרנית" בכפוף לכלל התנאים הנדרשים.

כיצד נקבע סכום הפיצויים בגין פציעה כתוצאה מתאונת דרכים?

כאשר אדם נפגע פיזית בתאונת דרכים, סכום הפיצויים נקבע בהתאם למספר פרמטרים. בהתאם לכך, ניתן לומר כי כל תביעת פיצויים נבדקת לגופה בהתאם לנסיבותיה ולתוצאותיה, ולכן אין מדובר בסכום פיצויים אחיד לכלל הנפגעים בתאונות דרכים. להלן הקריטריונים המרכזיים המשפיעים על גובה הפיצויים אליהם זכאי הנפגע:

פרמטרים לחישוב גובה הפיצויים: הסבר:
פגיעה בכושר ההשתכרות בעת פציעות חמורות, לא יוכל הנפגע לצאת ולהשתכר בכוחות עצמו ולכן בחישוב סכום הפיצויים, יש להעריך את הפגיעה הנ"ל.
עזרה מהזולת נפגעים רבים אינם יכולים לטפל בכל הקשור למטלות הבית השוטפות כדוגמת: שטיפה, ניקיון ואף נזקקים לסיוע בעצמם הן במקלחת, הן בהכנת אוכל וכיוצא בזה. בגין כך קם הצורך בעזרה מהזולת, אשר נחשבת גם היא כפרמטר חשוב לחישוב סכום הפיצויים.
נזק לא ממוני נזק זה בא לידי ביטוי במספר דרכים, למשל: דמיינו סיטואציה בה אדם נפגע בתאונת דרכים וכתוצאה מכך נותרה בפניו צלקת שאינה מסכנת חיים, אך הותירה אותו ללא כל יכולת כזאת או אחרת לטשטוש הפגיעה. מלבד הכאב הפיזי אותו חש הנפגע, הוא נאלץ לסחוב איתו לשארית חייו צלקת על פניו.
הוצאות רפואיות לעיתים נדרש הנדרש הנפגע להוציא מכספו האישי על הוצאות רפואיות כמו למשל: תשלום עבור ציוד רפואי, נסיעות הנוגעות לטיפול, רכישת כדורים/משחות/תחבושות למיניהן.

האם תאונת דרכים שנגרמה כתוצאה מליקוי בתשתית הכביש עשויה לזכות את הנפגע בפיצויים כפולים?

נהגים רבים תוהים לעצמם, האם הם רשאים לתבוע פיצויים הן מחברת ביטוח החובה של הרכב והן מעירייה בה קיים הליקוי בכביש. בהתאם לכך, מצאנו לנכון להציג בפניכם גם את הסוגייה הנ"ל ואת דרך הפעולה בה. במקרה שכזה, בהתאם לפסיקתו של המחוקק, רשאי הנפגע לתבוע פיצויים מכוח חוק הפלת"ד ולא משום חוק אחר לרבות: פקודת הנזיקין.

העקרון המנחה הינו – "ייחוד העילה" אשר לפיו, יהיה זכאי הנפגע לתבוע פיצויים בגין פציעתו שנגרמה כתוצאה מתאונת הדרכים מכוח חוק הפלת"ד בלבד, וזאת מתוך רצון לייעל את ההליך המשפטי. יחד עם זאת, במקרה של תאונת דרכים שהוגדרה כתאונת עבודה, יהיה זכאי הנפגע לתבוע פיצויים הן מחברת הביטוח והן מהמוסד לביטוח לאומי.

תביעת פיצויים בתאונת פגע וברח,  למי מגישים?

תאונת פגע וברח(הפקרה), הינה תאונה בה הנהג הפוגע נמלט מזירת התאונה ללא כל סממנים מזהים אודות פרטיו האישיים. במקרה שכזה, רשאי הנפגע להגיש תביעת פיצויים לתאגיד "קרנית" בכפוף לתנאים הנדרשים. את הגשת התביעה ניתן לשלוח באמצעות מספר דרכים שונות לרבות:

 1. באמצעות שליחת פקס למספר – 037111667.
 2. דואר רשום לכתובת – דרך מנחן בגין 23, ת"א, מיקוד: 6137401. יש לציין, עבור הקרן לפיצויי נפגעי תאונות דרכים.
 3. אימייל – [email protected]

קיבלתם הצעה בעניין סכום הפיצויים מחברת הביטוח? חשוב שתדעו

אנו נתקלים בלא מעט מקרים בהם מוצע לנפגעים סכום פיצויים נמוך מטעם חברת הביטוח, למרות כל האישורים והמסמכים הנדרשים. במקרה שכזה, מומלץ להסתייע בעורך דין תעבורה המתמחה בתיקי תאונות דרכים, בכדי לקבל אינדיקציה בפני מה אתם עומדים, ובהתאם לכך לנתב עבורכם דרך טובה יותר בה תהיו זכאים לסכום הפיצויים המקסימאלי. זכרו, אל תתפשרו! טרם קבלת ההצעה, היוועצו עם עו"ד מיומן שינחה אתכם בהתאם.

נפצעתם בתאונת דרכים במהלך שירותכם הצבאי?

בזהה לתאונת הדרכים באזרחות, חשוב להקפיד על כלל הטיפים שניתנו במאמר כדוגמת: החלפת פרטים עם המעורבים בתאונה, אישור מהמשטרה, פינוי לקבלת טיפולים רפואיים וכן הלאה. בשונה מאזרחות, קיימת הזכות לנפגע להגיש תביעת פיצויים למשרד הביטחון, ללא כל חשיבות לתפקידו בצבא או לדרגתו לרבות: סדיר, קבע, מילואימניק וכיוצא בזה. יחד עם זאת, יש לציין כי במקרה בו התאונה התרחשה ברכב צבאי, הנפגע רשאי לתבוע גם את חברת הביטוח של הרכב.

חשוב לדעת כי קיימים חריגים שאינם רשאים להגיש תביעת פיצויים למשרד הביטחון, לדוגמא: במקרה שחייל מילואים נפגע בתאונת דרכים במהלך שהותו בבית, הוא אינו יהיה זכאי לתביעת פיצוים מטעם משרד הביטחון. וזאת בשונה בחייל סדיר שאכן יהיה רשאי להגיש את תביעה, גם במהלך שהותו בבית.

נפצעתם בתאונת דרכים במהלך עבודתכם? כל שעליכם לעשות

לא כל תאונה תוגדר כתאונת עבודה, לכן על מנת להבין בצורה טובה יותר באילו סיטואציות עשויה התאונה להיות מוגדרת כתאונת עבודה, נציג עבורכם מספר דוגמאות:

 1. במקרה בו הנפגע היה בדרכו לעבודה או שמא יצא מהעבודה לביתו הוא יהיה זכאי להכרת התאונה כתאונת עבודה אם לא היה ניתוק משמעותי. זאת אומרת, אם הנפגע עצר לצורך העניין בסופר בכדי לערוך קניות, או קפץ לקניון, אזי ינותק הקשר הסיבתי בין התאונה לבין העבודה ובהתאם לכך הוא אינו יהיה זכאי להכרת התאונה כתאונת עבודה.
 2. במקרה בו אכן קיים קשר סיבתי בין התאונה לבין העבודה, יהיה זכאי הנפגע להכרת התאונה כתאונת עבודה. לדוגמא: במקרה בו העובד היה בהפסקת צהריים מטעם העבודה ובזמן זה התרחשה התאונה הוא אכן יהיה זכאי להכרה.

חשוב להבין כי קיימות סיבות רבות המכירות בתאונת הדרכים כתאונת עבודה, ולחילופין סיבות רבות אשר מנתקות את הקשר בין השתיים. בהתאם לכך, כל מקרה נבדק בצורה שונה בהתאם לנסיבותיו. במקרה בו תוכר התאונה כתאונת עבודה, יהיה רשאי העובד להגיש תביעת פיצויים הן למוסד לביטוח לאומי והן לחברת ביטוח החובה של הרכב, כמובן ללא כפל פיצויים. במקרה שכזה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה מיומן בכדי להבין לאיזה גוף עדיף לשלוח תביעת פיצויים קודם לכן.

מהו שכר הטרחה אותו נדרש הנפגע לשלם לעו"ד תאונות דרכים בתיקי תביעות פיצויים?

שכר הטרחה של עורך דין בתיקי תביעות פיצויים בגין תאונות דרכים קבוע בחוק, ואין אפשרות לחרוג מכך. שכר הטרחה של עורך הדין נע בטווח של 8%-13% בהתאם למספר גורמים לרבות:

 • במקרה בו הושגה פשרה מחוץ לכותלי ביהמ"ש(טרם הגשתה של התביעה) שכר הטרח של עורך הדין הינו 8% (לא כולל מע"מ) אשר נגבים מהסכום הסופי שהוצע לשלם לנפגע.
 • במקרה שהושגה פשרה רק לאחר הגשת תביעת הפיצויים(לפני מתן פסק הדין), שכר הטרחה של עורך הדין הינו 11%(לא כולל מע"מ).
 • במקרה בו הוגשה תביעה וכי ניתן בעניינה פסק דין, שכר הטרחה של עו"ד הינו 13%(לא כולל מע"מ). יש לציין כי זהו שכר הטרחה המקסימאלי אותו רשאי עורך הדין לגבות מהסכום שנפסק לטובת הנפגע.

האם אי פעם תהיתם כיצד עורך דין תאונות דרכים יכול להטות את הכף לטובתכם? זו אמת מצערת, אבל תאונות דרכים הן תופעה שכיחה. מאבק בבירוקרטיה של חברות ביטוח, לימוד מבוך מורכב של חוקים וניהול המחיר הנפשי יכול להיות מכריע – אבל זה לא חייב להיות. כאן נכנס לתמונה עורך דין תאונות דרכים.

משפטנים אלה עשויים להיות איש סודם התומך שמעולם לא ידעת שאתה זקוק לו. ההבנה המעמיקה שלהם של הפרטים הקטנים של חוקי נזקי גוף וטכניקות משא ומתן יכולה להיות חיונית כדי להבטיח שאתה לא נשאר עם החשבון. בואו נעמיק בעולמם של עורכי דין תאונות דרכים ונגלה את האסטרטגיות הסודיות שלהם לזכייה בתיק.

הבנת תפקידו של עורך דין תאונות דרכים

אם אי פעם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, אתם בוודאי מבינים עד כמה עורך דין תאונות דרכים יכול להיות קריטי בניווט במערכת המשפט המורכבת. עורכי דין תאונות דרכים מתמחים בסיוע לנפגעי תאונות דרכים להבטיח צדק ופיצוי הוגן. חמושים בהבנה עמוקה של דיני נזקי גוף, הם יכולים לעזור לך להבין את זכויותיך כנפגע ואת הפיצוי הפוטנציאלי שאתה יכול לקבל, בהתבסס על השקלים החדשים.

הניסיון העשיר שלהם במשא ומתן עם חברות ביטוח יכול ליישר את מגרש המשחקים, ולהבטיח שהאינטרסים שלך מוגנים כראוי. זה קריטי, בהתחשב בכך שחברות ביטוח לעתים קרובות פורסות מומחים כדי למזער את תשלומי הפיצויים.

עורכי דין תאונות דרכים אינם רק נציגים משפטיים; הם סנגורים אמפתיים המדריכים אנשים בתהליך המשפטי המבלבל והסוחט רגשית לעתים קרובות. ברגעים בהם נפגעים עלולים להרגיש מוצפים עקב פציעות, הוצאות רפואיות ואובדן כושר עבודה, עורך דין תאונות דרכים יכול לספק תמיכה עצומה.

יתר על כן, שכירת עורך דין תאונות דרכים באופן מיידי יכולה לשחק תפקיד מרכזי במקרה שלך. התערבות משפטית מוקדמת יכולה להבטיח שימור ראיות חיוניות, עדויות עדים ועמידה בלוחות זמנים משפטיים מחמירים. הצטלבות זו של מומחיות משפטית ואמפתיה היא שמייחדת את עורכי הדין לתאונות דרכים, כפי שנבחן בסעיפים הבאים.

אסטרטגיות מרכזיות בהן משתמשים עורכי דין לתאונות דרכים

עורכי דין תאונות דרכים משתמשים במגוון רחב של אסטרטגיות המותאמות למקרים פרטניים כדי להגדיל את הסיכוי לתוצאה מוצלחת. אחד הצעדים הראשונים שהם נוקטים הוא חקירה יסודית של נסיבות התאונה. הם מסננים דוחות משטרה, אוספים עדויות מעדי ראייה, ולעתים קרובות משתפים פעולה עם מומחים לשחזור תאונות כדי לבסס הבנה מפורטת של האירוע.

גם לרשומות הרפואיות תפקיד מרכזי בעיצוב מסלולה של תביעת תאונת דרכים. הם מסייעים להדגים את הגודל והאופי של פציעות שנגרמו להם, במיוחד כאשר הם מאומתים על ידי עדות רפואית מומחה. ראיה זו יכולה לסייע בחיבור ישיר בין הפציעות לתאונה, קשר חיוני המחזק את המקרה במידה ניכרת.

משא ומתן ובוררות משפטית

לאחר שהעובדות נאספו ונותחו בקפידה, עורך הדין ממשיך לנהל משא ומתן עם הצד השני, בדרך כלל חברת הביטוח. דיונים אלה שואפים להסדר שיפצה כראוי את הקורבן על סבלו ואובדניו. עם זאת, אם לא ניתן להגיע להסדר מוסכם על שני הצדדים, עורך הדין רשאי לייעץ ללקוחו להגיש תביעה ולקחת את התיק לבית המשפט בישראל.

בחלק עתידי, "למקסם את סיכוייכם לנצח עם עורך דין תאונות דרכים", נסביר כיצד נפגעים יכולים לסייע לעורך דינם במאמצים אלה, ובכך לחזק עוד יותר את התיק שלהם נגד הנאשם.

מקסום סיכויי הזכייה בעזרת עורך דין תאונות דרכים

ניווט בתוצאות של תאונת דרכים יכול להיות מכריע, אך למרבה המזל, עורכי דין מנוסים לתאונות דרכים נמצאים כאן כדי להדריך נפגעים בכל שלב בדרך. כדי למקסם את סיכויי ההצלחה שלהם, קריטי שהנפגעים ינהלו רישום מקיף ומפורט של כל ההוצאות הקשורות לתאונה כגון חשבונות רפואיים, אובדן הכנסה ואפילו עלויות נלוות שלעתים קרובות מתעלמים מהן כמו הוצאות נסיעה לפגישות רפואיות.

הקשבה לעצתו של עורך דין תאונות דרכים היא בעלת חשיבות עליונה כדי להבטיח תוצאה חיובית. עורכי דין תאונות דרכים מישראל מצוידים בידע של חוקים ותקנות ספציפיים החלים על המקרה שלך, וביצוע הוראותיהם יסייע לייעל את המסע המשפטי שלך.

טיפ מרכזי אחד שעדיין נכון הוא להימנע משיתוף פרטי המקרה שלכם ברשתות החברתיות. הערה או תמונה כלאחר יד יכולה להשפיע לרעה על המקרה שלך, ולערער את עבודתו של עורך הדין שלך. לבסוף, סבלנות והתמדה הן מעלות בתהליך זה. חלק מהליכי ההתדיינות עשויים להימשך תקופה ממושכת, אך עורך דין מוסמך יעשה מאמצים לזרז את התהליך מבלי לסכן את התוצאות.

לסיכום, בעוד שנפגעים עשויים לחוש חוסר התמצאות ופחד בעקבות תאונת דרכים, עזרתו של עורך דין תאונות דרכים מיומן יכולה להוות מגדלור של תקווה, ולהעלות משמעותית את הסיכויים לזכות בתביעתם.

בעת התרחשות תאונת דרכים עם נפגעים, תעמיד משטרת ישראל כתב אישום כנגד המעורבים בתאונה. הנאשמים צפויים לעונשים עוד טרם המשפט החל מפסילה מנהלית של רישיונם, השבתת רכבם ועוד. לעוד מידע אודות הסנקציות הקיימות בבתי המשפט לתעבורה, בקרו באתר.
חישוב סכום הפיצויים מתבצע בהתאם למספר פרמטרים לרבות: פגיעה בכושר ההשתכרות, הוצאות רפואיות, עזרה מהזולת, נזק לא ממוני ועוד. לעוד בנושא, ניתן למצוא במאמר המלא.
דוגמאות לתיקי תאונות דרכים בהם סייענו

 מייל אישי: [email protected]

 מייל אישי: [email protected]

במאמר זה דיברנו על:
עוד בנושא

תאונת טרקטורון

תאונות טרקטורון מתבצעות לרוב בשטחים פתוחים כמו שדות ושטחים מדבריים שאינם כבישים. האחראים להן יהיו בדרך כלל בני נוער העושים שימוש בטרקטורון לצורכי בילוי, מה

תאונת דרכים משאית

תאונת דרכים בה מעורבת משאית היא תמיד אירוע גדול. מעצם היותה של המשאית כלי רכב כבד וגדול, שבדרך כלל גם מכיל הרבה סחורה, כל חריגה

תאונת דרכים מה עושים

במקרה בו אתם מעורבים בתאונת דרכים, חשוב שתנקטו במספר פעולות מהותיות בזירת התאונה. במאמר זה תוכלו למצוא מספר פרטים חשובים ושימושיים שיוכלו לשמש אתכם במקרה

תאונת דרכים עצמית

מדי שנה מתרחשות בישראל אלפי תאונות דרכים אשר מתוכן גם תאונת דרכים עצמית. אנו נתקלים בלא מעט מקרים בהם אנשים אינם מבינים את ההבדלים בין

תאונת קורקינט חשמלי (גלגינוע)

הכלי "הקומפקטי" והזריז הזה המכונה בעברית גלגינוע, או בשפה מדוברת: קורקינט חשמלי, צבר תאוצה, והיום אנו רואים רבים שרוכשים את כלי הרכב דו-הגלגלי הזה, למטרות

תאונת אופניים

רוכבי אופניים ביום יום הם משהו שהולך ומשתלט לנו על שדה הראייה, רבים בוחרים לרכב על אופניים בגלל החיסכון הגדול בדלק, בשל הפעילות הספורטיבית וכן,

בוחן תנועה בתאונת דרכים

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים קשה, סביר להניח שנתקלתם בבוחן התנועה בזירת התאונה. חשוב שתבינו את המשמעות הרבה שיש למסקנותיו של בוחן התנועה שכן עלולות

תאונת דרכים הולך רגל

תאונות דרכים בהם מעורבים הולכי רגל מסתיימות בדרך כלל בפגיעות ובפציעות חמורות עד לגרימת מוות, כאשר הסיבה לכך הינה הגיונית, שהרי יחסי הכוחות אינם שווים

עונש מאסר בפועל בתאונות דרכים

תאונת דרכים היא אירוע שאף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מעורב בו. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בתאונה שבה יש נפגעים, ברכוש וכמובן בנפש.

תאונת דרכים במהלך שירות צבאי

השירות הצבאי הוא פרק משמעותי בחייו של אזרח במדינת ישראל. לעיתים, במהלך השירות עלולות להתרחש תאונות דרכים, שבעקבותיהן עלול הנהג למצוא את עצמו בהליך משפטי.

גרם מוות ברשלנות בתאונת דרכים

עבירות ההמתה הינן העבירות החמורות ביותר בחוק, זאת בהתחשב בכך שהחוק מתייחס לקדושת החיים כערך עליון, ומעוניין למנוע מקרי מוות ככל שניתן. כדי למגר את

אי השארת פרטים בתאונה עם נפגעים

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? אחד הצעדים הראשונים שעליכם לבצע הוא החלפת פרטים עם שאר המעורבים בתאונה. אי החלפת פרטים עלול להוביל אתכם לעונש חמור במיוחד,

תאונת דרכים נהג צעיר

לצערנו הרב, ניתן לראות כי במדינת ישראל תאונות דרכים הן אירוע נפוץ אשר מתרחש מדי יום. מדובר בנתון מדאיג אשר עשוי להעיד על כך שנהגים

כתב אישום בגין מעורבות בתאונת דרכים

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, קבלת כתב אישום בעקבות המעורבות בתאונה יכולה ללא ספק להיות אירוע מאוד מטלטל. ישנם אזרחים רבים שהיו רחוקים מהאשמה פלילית

תאונת דרכים עם הרוגים

עבירות המתה נחשבות לעבירות החמורות ביותר בחוק הישראלי, כאשר חוק העונשין על גרימת מוות הוא המחמיר ביותר מבין העבירות השונות. בעבר חולקו עבירות ההמתה ל-3

תאונת פגע וברח

תאונת פגע וברח מכונות בחוק תאונות הפקרה, מה שמתאר את שקורה בפועל בתאונות מסוג זה. תאונות פגע וברח הן תאונות בהן נמלט הנהג הפוגע מהמקום,

המתה בקלות דעת

בשנת 2019 חלה רפורמה חדשנית בעבירות ההמתה בישראל אשר באה לידי ביטוי באמצעות הרחבתן של סעיפי העבירות השונות. חשוב להבין כי הרפורמה שחלה בעבירות ההמתה

 תאונת דרכים קטלנית

תאונת דרכים קטלנית תגרור אחריה שימוע של הנהג האחראי למוות, מול קצין משטרה וכתב אישום בגין ביצוע עבירה של המתה. צורת המוות שונה בכל מקרה,

אודות

אקסידנט – המרכז המשפטי לתאונות דרכים, הוקם מתוך שאיפה להעניק לכלל משתמשי הדרך השונים לרבות: נהגים, נוסעים והולכי רגל, מאגר מידע מקיף ורחב בתחום תאונות הדרכים בישראל. אקסידנט הוקם באמצעות צוות של מומחים בתחום תאונות הדרכים המכיל, עורכי דין מנוסים ומקצועיים ובוח...

הצהרת נגישות

משרדנו שם דגש ורואה חשיבות גדולה בהענקת שירות אישי, מקצועי, שיוויוני ונגיש לכל האנשים ובפרט לאנשים עם מוגבלויות. עלינו בקצרה המרכז המשפטי "אקסידנט" הוקדם עי משרד יערית אוליאל עו״ד תעבורה , מרכז ראשון מסוגו בישראל, מרכז מידע רב בנושא תאונות דרכים, הן...

מדיניות פרטיות

אקסידנט - המרכז המשפטי לתאונות דרכים – (להלן: "האתר") מכבדת את פרטיות כלל המשתמשים באתר האינטרנט שבבעלותה. להלן מדיניות האתר ביחס להגנת פרטיות המשתמשים בו. אקסידנט מתחייבת כלפי כלל המשתמשים לקיים מדיניות זו.   כללי בעת שימוש בשירותי האתר נאסף מ...

עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים אקסידנט עברת תאונת דרכים? אל תתמודד לבד! התייעצות עם עו״ד מומחה עשויה להציל לך את הרישיון ולקבל את הפיצוי שמגיע לך!  אקסידנט - המרכז המשפטי לתאונות דרכים לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו...

עמוד תודה

פנייתך נקלטה בהצלחה! ניצור עמך קשר בהקדם! חזור אל דף הבית
צור קשר

צור קשר

צור קשר מעורבים בתאונת דרכים? אל תעמדו במקום! כתבו לנו עוד היום! אתר אקסידנט – המרכז המשפטי לתאונות בדרכים מורכב מצוות של עורכי דין ובוחני תנועה המובילים בתחום תאונות הדרכים בישראל. לכן, אם אתם נדרשים בניהול הליכים מול הגופים השונים כדוג...

תקנון האתר

תנאי שימוש 1. תנאים בזמן גישתך לאתר האינטרנט accidents-adv.co.il אתה מאשר, מסכים ומחויב לתנאי אתר accidents-adv.co.il זה ותנאי השימוש בו, כל התקנות והחוקים החלים בו, ומאשר כי עמידה וציות לחוקים המקומיים החלים היא על אחריותך הבלעדית. במידה ואינך מ...

תאונת טרקטורון

תאונות טרקטורון מתבצעות לרוב בשטחים פתוחים כמו שדות ושטחים מדבריים שאינם כבישים. האחראים להן יהיו בדרך כלל בני נוער העושים שימוש בטרקטורון לצורכי בילוי, מה

תאונת דרכים משאית

תאונת דרכים בה מעורבת משאית היא תמיד אירוע גדול. מעצם היותה של המשאית כלי רכב כבד וגדול, שבדרך כלל גם מכיל הרבה סחורה, כל חריגה

תאונת דרכים מה עושים

במקרה בו אתם מעורבים בתאונת דרכים, חשוב שתנקטו במספר פעולות מהותיות בזירת התאונה. במאמר זה תוכלו למצוא מספר פרטים חשובים ושימושיים שיוכלו לשמש אתכם במקרה

תאונת דרכים עצמית

מדי שנה מתרחשות בישראל אלפי תאונות דרכים אשר מתוכן גם תאונת דרכים עצמית. אנו נתקלים בלא מעט מקרים בהם אנשים אינם מבינים את ההבדלים בין

תאונת קורקינט חשמלי (גלגינוע)

הכלי "הקומפקטי" והזריז הזה המכונה בעברית גלגינוע, או בשפה מדוברת: קורקינט חשמלי, צבר תאוצה, והיום אנו רואים רבים שרוכשים את כלי הרכב דו-הגלגלי הזה, למטרות

תאונת אופניים

רוכבי אופניים ביום יום הם משהו שהולך ומשתלט לנו על שדה הראייה, רבים בוחרים לרכב על אופניים בגלל החיסכון הגדול בדלק, בשל הפעילות הספורטיבית וכן,

בוחן תנועה בתאונת דרכים

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים קשה, סביר להניח שנתקלתם בבוחן התנועה בזירת התאונה. חשוב שתבינו את המשמעות הרבה שיש למסקנותיו של בוחן התנועה שכן עלולות

תאונת דרכים הולך רגל

תאונות דרכים בהם מעורבים הולכי רגל מסתיימות בדרך כלל בפגיעות ובפציעות חמורות עד לגרימת מוות, כאשר הסיבה לכך הינה הגיונית, שהרי יחסי הכוחות אינם שווים

עונש מאסר בפועל בתאונות דרכים

תאונת דרכים היא אירוע שאף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מעורב בו. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בתאונה שבה יש נפגעים, ברכוש וכמובן בנפש.

תאונת דרכים במהלך שירות צבאי

השירות הצבאי הוא פרק משמעותי בחייו של אזרח במדינת ישראל. לעיתים, במהלך השירות עלולות להתרחש תאונות דרכים, שבעקבותיהן עלול הנהג למצוא את עצמו בהליך משפטי.

גרם מוות ברשלנות בתאונת דרכים

עבירות ההמתה הינן העבירות החמורות ביותר בחוק, זאת בהתחשב בכך שהחוק מתייחס לקדושת החיים כערך עליון, ומעוניין למנוע מקרי מוות ככל שניתן. כדי למגר את

אי השארת פרטים בתאונה עם נפגעים

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? אחד הצעדים הראשונים שעליכם לבצע הוא החלפת פרטים עם שאר המעורבים בתאונה. אי החלפת פרטים עלול להוביל אתכם לעונש חמור במיוחד,

תאונת דרכים נהג צעיר

לצערנו הרב, ניתן לראות כי במדינת ישראל תאונות דרכים הן אירוע נפוץ אשר מתרחש מדי יום. מדובר בנתון מדאיג אשר עשוי להעיד על כך שנהגים

כתב אישום בגין מעורבות בתאונת דרכים

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, קבלת כתב אישום בעקבות המעורבות בתאונה יכולה ללא ספק להיות אירוע מאוד מטלטל. ישנם אזרחים רבים שהיו רחוקים מהאשמה פלילית

תאונת דרכים עם הרוגים

עבירות המתה נחשבות לעבירות החמורות ביותר בחוק הישראלי, כאשר חוק העונשין על גרימת מוות הוא המחמיר ביותר מבין העבירות השונות. בעבר חולקו עבירות ההמתה ל-3

תאונת פגע וברח

תאונת פגע וברח מכונות בחוק תאונות הפקרה, מה שמתאר את שקורה בפועל בתאונות מסוג זה. תאונות פגע וברח הן תאונות בהן נמלט הנהג הפוגע מהמקום,

המתה בקלות דעת

בשנת 2019 חלה רפורמה חדשנית בעבירות ההמתה בישראל אשר באה לידי ביטוי באמצעות הרחבתן של סעיפי העבירות השונות. חשוב להבין כי הרפורמה שחלה בעבירות ההמתה

 תאונת דרכים קטלנית

תאונת דרכים קטלנית תגרור אחריה שימוע של הנהג האחראי למוות, מול קצין משטרה וכתב אישום בגין ביצוע עבירה של המתה. צורת המוות שונה בכל מקרה,

אודות

אקסידנט – המרכז המשפטי לתאונות דרכים, הוקם מתוך שאיפה להעניק לכלל משתמשי הדרך השונים לרבות: נהגים, נוסעים והולכ...

הצהרת נגישות

משרדנו שם דגש ורואה חשיבות גדולה בהענקת שירות אישי, מקצועי, שיוויוני ונגיש לכל האנשים ובפרט לאנשים עם מוגבל...

מדיניות פרטיות

אקסידנט - המרכז המשפטי לתאונות דרכים – (להלן: "האתר") מכבדת את פרטיות כלל המשתמשים באתר האינטרנט שבבעלות...

עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים אקסידנט עברת תאונת דרכים? אל תתמודד לבד! התייעצות עם...

עמוד תודה

פנייתך נקלטה בהצלחה! ניצור עמך קשר בהקדם! חזור אל דף הבית ...

צור קשר

צור קשר מעורבים בתאונת דרכים? אל תעמדו במקום! כתבו לנו עוד היום! אתר אקסידנט – המרכז המשפט...

תקנון האתר

תנאי שימוש 1. תנאים בזמן גישתך לאתר האינטרנט accidents-adv.co.il אתה מאשר, מסכים ומחויב לתנאי אתר ...